• Program ubezpieczeniowy
  dla Twojej firmy

  Dopasujemy ochronę ubezpieczeniowa na miarę Twoich potrzeb. Wynegocjujemy składki na miarę Twoich możliwości.

 • Gwarancje
  ubezpieczeniowe

  Zamienimy Twoje kaucje na gwarancje ubezpieczeniowe.
  Poprawisz z nami płynność finansową bez obniżania
  zdolności kredytowej.

 • Ocena ryzyka

  Wykonujemy ocenę ryzyka, przygotowujemy projekt programu ubezpieczeniowego oraz analizujemy poprawność i efektywność
  umów ubezpieczenia.

 • Ryzyka specjalne

  Znajdujemy rozwiązania ubezpieczeniowe
  dla wyjątkowych potrzeb naszych klientów.

 • Rynek ubezpieczeniowy

  Umożliwiamy dostęp do wszystkich ubezpieczycieli
  i wszystkich produktów ubezpieczeniowych

 • Serwis brokerski

  Zajmujemy się kompleksową obsługą ubezpieczeń
  od oceny ryzyka do monitorowania zawartych umów

 • Szkody

  Nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie
  przy likwidacji szkód od przyjęcia zgłoszenia,
  poprzez profesjonalne doradztwo,
  aż po procedury odwoławcze.

Praca zdalna

 

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce stało się faktem kilka dni temu. Ze względów bezpieczeństwa wprowadziliśmy zdalny system pracy dla naszych pracowników. Jednocześnie zapewniliśmy bezpieczny i stały dostep do wszystkich zasobów poprzez system CRM-ERP-DMS, połączenia VPN oraz oprogramowanie Microsoft Teams.

 

Nasi pracownicy są dla Państwa dostępni pod numerami telefonów komórkowych oraz  przez pocztę elektroniczną. Dane kontaktowe można znaleźć w tym miejscu: http://www.certumbroker.com/o-firmie/zespol. Kontaktować z nami można się także za pośrednictwem formularza zamieszczonego na tej stronie: http://www.certumbroker.com/kontakt

 

Uruchomiliśmy możliwość prowadzenia wideorozmów w oparciu o MS Teams, które w najbliższym czasie będą bezpieczną alternatywą dla spotkań osobistych. 

Stały dostęp do danych ubezpieczeniowych (polisy, szkody, wykazy) zapewnia system R2, do którego można się logować pod tym adresem: https://r2-certum.altago.net/index.php

 

Przypominamy także, że zgłoszenia szkód klienci mogą przekazywać za pośrednictwem formularza zamieszczonego na naszej stronie: http://www.certumbroker.com/zglos-szkode, mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie na numery komórkowe naszych pracowników.

 

 

Zmieniamy zasady gry!

Co znaczy fee i co to może oznaczać dla Twojej firmy?

 

Czy jedno słowo może zmienić zasady gry i sprawić, że broker będzie w końcu działał tak, jak broker powinien?

  

Jakie są wady systemu prowizyjnego, a jakie zalety systemu bezprowizyjnego?

Czytaj dalej

Kiedy grozi kara za brak OC?

Przepisy dotyczące ubezpieczenia obowiązkowego OC posiadacza pojazdów są z nami już dłuższy czas i większość kierowców oraz posiadaczy pojazdów zna podstawowe zasady dotyczące tego ubezpieczenia, w tym najważniejszą dotyczącą obowiązku wznawiania polisy na kolejny rok, tak długo jak pojazd jest w naszym posiadaniu i jest zarejestrowany.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie cargo dla transportu morskiego - czy warto?

Transport towarów jest wpisany w istotę każdej firmy produkcyjnej oraz handlowej i najczęściej dotyczy on zarówno dostaw do firmy jak i potem dostaw do jej odbiorców. Proces ten może być zorganizowany w rozmaity sposób, z wykorzystaniem własnych środków transportu, przewoźników zawodowych, spedycji, przesyłek pocztowych lub kurierskich. Przyjęta metoda transportu wpływa na skalę ponoszonego ryzyka, jego rozproszenie oraz m.in. możliwość uzyskania odszkodowania od innych podmiotów.

Czytaj dalej

Odnowienie polisy OC brokera od 18.11.2019

Kontynuujemy nasza współpracę z PZU S.A. w zakres obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla prowadzonej spółkę działalności brokerskiej.

 

Zawarliśmy umowę ubezpieczenia z tym ubezpieczycielem na kolejny rok od 18.11.2019 na ustawową sumę gwarancyjną 1 250 618 € na jedno i 1 875 927 € na wszystkie zdarzenia.

Zmiana siedziby

Od początku września pracujemy w nowym biurze w Toruniu przy ulicy Zbożowej 63/15 (kod pocztowy 87-100).

Czytaj dalej

Dlaczego rośnie ryzyko niewypłacalności?

Rok 2018 w ocenie liderów rynku ubezpieczeń kredytu kupieckiego był rekordowy - niestety pod względem ilości upadłości i restrukturyzacji polskich firm, których było około 1 tysiąc. W stosunku do 2017 r. odnotowano ponad 10-11% wzrost, a co więcej prognozy na rok bieżący są równie pesymistyczne i zakładają podobny wzrost (od 5 do 9%). Wskaźnik ten rośnie niestety już trzeci rok z rzędu i jak widać nie ma na razie szans na odwrócenie tego trendu.

Czytaj dalej

Notice: Undefined variable: app in /www/certum_www/www/certum.biz.pl/templates/centrum/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12

Notice: Trying to get property 'scope' of non-object in /www/certum_www/www/certum.biz.pl/templates/centrum/warp/systems/joomla/layouts/pagination.php on line 12